Premier Ryszard P. położy łapę na prywatnych oszczędnościach młodych Polaków?

Partia N przygotowuje ustawę o nacjonalizacji świnek skarbonek

petru-zabierze-oszczednosci-polakow

Ze sztabu dowodzenia najbardziej nowoczesnej partii w Polsce dochodzą do mediów kolejne genialne pomysły jej demokratycznego lidera. W związku z powiększającą się dziurą budżetową państwa, załamanym systemem emerytalnym oraz spadającymi dochodami branży bankowej, po cichu przygotowywana jest ustawa o nacjonalizacji oszczędności, tzw. „ustawa świnkowa”.

Wedle jej założeń każdy Polak który ukończy 12 lat będzie musiał oddać 50% zawartości swojej świnki skarbonki (wraz z odsetkami za poprzednie lata) do specjalnego funduszu bankowego budżetu państwa. Aby złagodzić ewentualne negatywne skutki społeczne „ustawy świnkowej”, w partnerstwie publiczno-prywatnym z jednym z niemieckich banków zostaną przygotowane preferencyjne oferty chwilówek-frankówek dla najmłodszych Polaków.

Należy uczyć Polaków korzystać z dobrodziejstw zachodnich banków od najmłodszych lat, czy tego chcą, czy nie.

Argumentuje Weronika Wielkomieyska, dziennikarka Gazety W., jedna z największych orędowniczek nowej ustawy.

Pomysłowi internauci już debatują nad sposobami obejścia nowych przepisów, rozważając między innymi przeniesienie swoich oszczędności do skarpet, zaś producenci świnek skarbonek szturmują urzędy bezrobocia.

TYLKO U NAS!

Wizualizacja metody funkcjonowania „ustawy świnkowej” Ryszarda P.

podzial-swinki-skarbonki

Obserwuj profil Ryszard Swetru aby nie przegapić żadnego z genialnych pomysłów naszego szczodrego, demokratycznego lidera Ryszarda.
 

Wyraź swoje oburzenie